Google: Play Instant Teknolojisiyle Artık Oyunları İndirmeden Oynayabileceksiniz! | TeknoWar
Oyun Haberleri

Google: Play Instant Teknolojisiyle Artık Oyunları İndirmeden Oynayabileceksiniz!

Google Play Store’a yeni gelecek olan özellikle birlikte oyunları indirmeden demo versiyonunda kısa bir deneme fırsatınız olacak.

Ara sıra telefonumuza yeni oyunlar yüklemek bize yer veya internet açısından sıkıntılar çıkarabiliyor. En çok can sıkan durum ise çaba harcayarak indirdiğiniz oyunun beklediğiniz gibi çıkmaması. Ciddi anlamda insanın moralini bozan bu duruma Google Play, yeni sunacağı yazılım Play Instant teknolojisi ile oyunları indirmeden önce denemenize imkan sunacak.

Bu teknolojiyi biraz açacak olursak; daha önceleri video izlerken karşımıza çıkan oyunlardan pek bir farkı yok. Bu karşımıza çıkan reklamlar oyun geliştiricileri tarafından bir demo versiyon olarak hazırlanmış ve seçilmiş kısa bir versiyon olarak oynamanıza fırsat veriyor. Böylece oyunu indirmeden de oyun hakkında bazı bilgilere sahip olmuş oluyor ve kendi kararınıza göre oyunu indirip indirmeyeceğinizi önceden belirleyebiliyorsunuz.

Google: Play Instant Teknolojisiyle Artık Oyunları İndirmeden Oynayabileceksiniz!

Google, oyun geliştiricilerini hangi kısmı demo olarak sunacakları konusunda serbest bırakıyor. Böylece oyunu indirdikten sonrası beklentilerinizi karşılamaması durumu ortadan kalkacak. Instant teknolojisinin daha da yaygın olarak kullanılmasıyla birlikte yeni ve güzel işlere imza atılmaya başlanacak.

Play Instant teknolojisinin çalışmalarına daha önceden başlanmış ve 2 sene önce Google’ın geliştiriciler platformu üzerinden duyrulmuştu. Fakat bu yazılımın Play Store’a eklenmesi uzun bir aradan sonra oldu. Bu açıdan bakılacak olursa tam olarak kullanılabilmesi için biraz daha beklememiz gerekebilir.

TÜM YORUMLAR

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haftanın Popülerleri

To Top