Google Play Store'da En Çok Hangi Oyun İndiriliyor? | TeknoWar
Mobil ile İlgili Haberler

Google Play Store’da En Çok Hangi Oyun İndiriliyor?

Kiloo Games geliştiriciliğinde çıkan Subway Surfers yıllardır popülerliğini kaybetmeden kendini sürdürmeye devam ediyor. Tren yolunda koşturarak altınları topladığınız bu oyunda puanların arkadaşlarla karşılaştırılmasıyla yani rekabet ortamı yüzünden popülerliğinden kaybettirmiyor. 2012’nin Mayıs ayında Google Play Store’da çıkış yapan oyun bir dünya rekoruna imza attı.

Google Play Store’da En Çok Hangi Oyun İndiriliyor?

 

Hala geliştirilmekte olan oyunun geliştiriciliğini Sybo ve Kiloo Games yürütüyor. Aradan uzun yıllar geçmesine karşın gerçek zamanlı olarak günlük 20 milyon ve daha fazla oyuncuya ev sahipliği yapıyor. Google Play Store, Subway Surfers oyununun 1 milyardan fazla indirilen ilk oyun olduğunu açıkladı.

Büyüme hızına her geçen yıl daha da hız katan oyun, iOS ve Android platformlarında 2015 senesinde toplam 350 milyon defa indirildi. 2016 yılında ufak bir düşüşle 330 milyon defa indirilen oyun 2017 senesinde patlama yaparak 400 milyon indirilme sayısı ile üst sıralardaki yerini aldı.

Subway Surfers ile birlikte başarılı bir çıkış sağlayan Temple Run, Subway Surfers gibi popülerliğini koruyamamış ve kısa süre içinde gözlerden uzaklaşmıştı. Bunların haricinde Subway Surfers’ı yalnızca iOS ve Android’de değil başka işletim sistemlerinde oynayabileceğinizi de hatırlatmakta fayda var.

TÜM YORUMLAR

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haftanın Popülerleri

To Top