Instagram: Odak Moduyla Karşımıza Çıkıyor! | TeknoWar
Mobil Uygulama Haberleri

Instagram: Odak Moduyla Karşımıza Çıkıyor!

Instagram, gün geçtikçe kendini geliştirmeye devam ediyor. Durum böyle olunca da gelişmeler yeni bir güncellemeyi beraberinde getirdi. Yeni gelen özellikle birlikte bir çok yeni özellik de kullanıcılara sunulacak. App Store aracılığıyla yayınlanan güncellemenin versiyonunun 40.0 olduğuna da dikkat çekmek isterim.

Instagram: Odak Moduyla Karşımıza Çıkıyor!

Instagram, i Phone X’le ortaya çıkan ve epey ün kazanan portre modunu, kendi platformuna taşıdı. Önceleri sadece çift arka kameralı telefonların kullanabildiği bu portre özelliği, şimdi ise Instagram’da odak modu adıyla yer alıyor.

Focus adı altında tüm dünya kullanıcılarıyla paylaşılan özellik, fotoğraf veya videoların istenilen yerine odak sağlamanız geri kalan kısımları ise flu çekilmesine imkan sağlıyor. Böylece çektiğiniz fotoğraflar bir derinlik kazanacak.

Instagram’ın yeni özelliği IPhone 6s ve üzeri telefonlarda, Android işletim sisteminde ise Instagram’ın v39 sürümüne sahip olan cihazlar tarafından kullanılabiliyor. Focus özelliği bir kenara, Instagram; iPhone kullanıcıları için Mentions özelliğine ilave olarak çıkartma yollayabilmeyi mümkün kıldı. Bu özelliğin yakında Android telefonlarla da paylaşılması bekleniyor.

TÜM YORUMLAR

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haftanın Popülerleri

To Top