Oyundan Etkilendi Sonrasında Ablasını Vurdu! | TeknoWar
Diğer Haberler

Oyundan Etkilendi Sonrasında Ablasını Vurdu!

Bilgisayar oyunlarının çocuklar üzerinde bazı olumsuz etkileri olduğu zaten biliniyor. ABD’nin New York eyaletine bağlı Monroe şehrinde 13 yaşında olan bir kız, oyunların yarattığı olumsuz etkiden etkilenen 9 yaşındaki erkek kardeşi tarafından vuruldu.

Video oyunlarında yaş sınırlandırılması bulunuyor fakat aktif olarak uygulanan bir kod yok. Yaş sınırlamasının bir işe yaramadığını hepimiz biliyoruz. Her hafta mutlaka dünyanın bir bölgesinden video oyunların olumsuz etkisinden etkilenen insanların haberleri geliyor. Son gelen haber ise Monroe şehrinden geldi. İsmi verilmeyen kız çocuğu 9 yaşındaki küçük kardeşi tarafından vuruldu. Bu duruma istinaden yetkililer hemen harekete geçti. Kız çocuğu hala hastanede ve hayati tehlikesi devam ediyor.

Oyundan Etkilendi Sonrasında Ablasını Vurdu!

Yaşanan olayda bölge şerifi Cecil Cantrel 17 Mart Cumartesi günü yaptığı açıklamalarda, kızın kafasının arka tarafından vurulduğunu ve kurşunun direk olarak beyine isabet ettiğini belirtti. Olayın nedeni ise, erkek kardeşinin ablasından oyun konsolonu istemesi ve vermemesi sonucu da erkek kardeşin ablasına vurduğu şeklinde belirtiliyor.

13 yaşında olan küçük kız çocuğu hala hastanede yatarken, çocukların nasıl bu kadar rahat bir şekilde silahlara ulaşabildiği kafaları karıştırıyor.

TÜM YORUMLAR

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haftanın Popülerleri

To Top