Thuraya X-5 Touch: İlk Akıllı Uydu Telefonu | TeknoWar
Mobil ile İlgili Haberler

Thuraya X-5 Touch: İlk Akıllı Uydu Telefonu

Telefonların akıllanma çağı süresince maalesef ki uydu telefonları bu akıllanmadan pek yararlanamamıştı. Standart bir yazılıma sahip uydu telefonları cephesinde ilk hamle Thuraya’dan geldi. Ürettiği uydu telefonlarıyla, kategorisinde akla ilk gelen isimlerden biri olan Thuraya, bugün Thuraya X-5 Touch modelini kullanıcılarla tanıştırdı.

Full HD ekran ile gelen Thuraya X-5 Touch, 5.2 inç ekran büyüklüğüne sahip. Çizilmelere ve darbelere karşı Corning Gorilla Glass ile korunan ekranıyla birlikte, IP67 sertifikası (suya ve toza dayanıklılık sertifikası) sahip. Zorlu kullanım koşullarında kullanılan bir telefon olacağı için darbelere karşı MIL standartıyla üstün bir koruma sağlıyor.

Thuraya X-5 Touch: İlk Akıllı Uydu Telefonu

Uydu iletişimine sahip olmasının yanı sıra çift hat desteğine de sahip olan Thuraya X-5 Touch, uydu iletişimi ve LTE iletişimini aynı anda kullanabiliyor. Dünyanın ilk akıllı uydu telefonu olacak olan Thuraya X-5 Touch’in özellikleri hakkında henüz net bilgiler yok. Fakat telefonda Snapdragon 845 özelliğinin yer alması bekleniyor.

BeiDou uydu konumlandırma sistemi, Bluetooth, Wi-Fi, NFC ve GPS gibi bağlantılara sahip olan cihazda ön ve arka kamera da mevcut. Fiyatı hakkında henüz bir açıklamada bulunulmadı.

TÜM YORUMLAR

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haftanın Popülerleri

To Top