Total War: Arena Ön İnceleme | TeknoWar
Oyun Haberleri

Total War: Arena Ön İnceleme

Strateji oyunu denilince akıllara gelen Total War serisini hepiniz bilirsiniz. Orduları yönettiğimiz, muhteşem savaşlar içerisinde olduğumuz. Artık bu muhteşem oyun MOBA tarzı ücretsiz bir şekilde bizlerle olacak..
Total War Arena ile severek oynadığımız oyunu MOBA tarzı ücretsiz bir şekilde oynayabileceğiz.Takım bazlı ve anlık taktiklerin olduğu oyun, tarihte gerçekte var olan uygarlıklar ve kahramanları da içinde bulunduruyor.

Total War: Arena ön incelemesine gelin hep birlikte bakalım;

Wargaming Alliance, SEGA ve Creative Assembly’nin birlikte yürüttüğü, strateji ve MOBA karışımı bir oyun olan Total War: Arena, ayrıca Wargaming Alliance’ın ilk oyunu olacak. Her oyuncunun kendine ait üç tabur ve bir kahraman bulundurduğu oyunda 10 kişiden oluşan iki takım birbiri ile mücadele etmekte. Total War’un mükemmelliğinden doğan  Arena, bu alt yapıyı MOBA oyunu gibi takım bazlı olarak bizlere sunuyor.

Total War: Arena’nın açık betası 12 Şubat’a kadar devam ediyor olacak. Daha sonrasında ise oyun 22 Şubat tarihinde resmen yayınlanacak..


Oyunda yer alan harita ve birlikler oldukça iyi bir şekilde ortaya koyulmuş.. Arena’nın diğer Total War oyunlarından farkı ise sahip olduğunuz orduların komutasının “tamamen” sizde olması. Diğer Total War oyunlarında rakip birliklerin üzerine tıkladığınız zaman otomatik olarak saldırabilirken, Arena’da bu komutları oyuncunun vermesi gerekiyor. Ayrıca Arena’da iyi bir zafer elde etmek istiyorsanız, iyi takım çalışması ve iyi bir strateji ile oynamanız gerekmekte. Grafik açısından da oldukça iyi olan Arena, düşük donanıma sahip olan oyun severleri için minimum sistem gereksinimlerini olabildiğinde aşağıda tutmuş. Bu nedenle oyunu hemen her bilgisayarda oynayabileceksiniz.

Total War: Arena’nın içerisinde üç ulus, 11 komutan, 156 birlik ve 10 savaş haritası bulunuyor. 22 Şubat’ta gerçekleşecek resmi açılışta, oyuna 30 yeni birlik, 21 yeni birlik yetenekleri, 21 yeni tüketilebilir içerik, iki yeni komutan ve 1 büyük birlik tipi eklenecek. 22 Şubat’ta karşımıza çıkacak olan oyuna 4. Ulus; Kartacalılar eklenecek. Kartacalıların efsane komutanları Hannibal Barca ve Hasdrubal Barca ise oyuna yeni eklenen komutanlardan.

Ayrıca oyun hakkında daha fazla bilgi almak isteyenler buradan oyunun sitesine ulaşabilirler..

Total War: Arena MOBA tarzı strateji tutkunlarının kesinlikle denemesi gereken bir oyun 🙂

 

TÜM YORUMLAR

1 Yorumlar

  1. Pingback: Total War: Arena Sistem Gereksinimleri | TeknoWar

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haftanın Popülerleri

To Top